FC Zličín - Slavoj Podolí  1:7 (1:2)

mistrovské utkání, 9. kolo soutěže Starších žáků

Gól: 3x Adam, 2x Dino, Kristian, Šíma

Sestava: Obrtel (4), Tomsa (6), Janikovič (5), Toman (5), Keraghel (4), Gottwald (5), Nováček (5), Štros (6), Šrámek (4), Domínek (4), Liška (4), Kristian (5), Orjzynski (4), Imramovský (5)

Po dlouhé době nás čekal soupeř, který je na tom ročníkově stejně jako my, a i proto se krčí na konci tabulky (stejně jako my). Věděli jsme, že domácí do zápasu dají všechno, aby získali své první body, ale i my jsme chtěli ukončit dlouhé čekání na výhru. A i když v bráně opět musel zaskočit Lukáš, měli jsme konečně aspoň tři hráče na střídání.

Začátek vůbec nebyl špatný. Hned v 7. minutě Dino dokázal narušit rozehrávku domácích a po šťastném odrazu se k míči dostal Adam a přesně k tyči nastartoval své střelecké představení – 0:1 z pohledu domácích. Hned o minutu mohlo být ještě veseleji, naši hezkou kombinaci ve vápně dokázali zličínští zastavit pouze za cenu faulu. Nařízenou penaltu jsme bohužel neproměnili a trest přišel okamžitě. Čistič šel zbytečně do skluzu a míč mu odebral na hranici vápna domácí útočník. Jeho střelu k tyči dokázal Lukáš skvěle vyrazit, ale pouze před dalšího volného hráče, který již neměl problém vyrovnat – 1:1. Trošku jsme znervózněli a hra byla dalších deset minut vyrovnaná. Naštěstí jsme do poločasu ještě dokázali jít opět do vedení. Ve 23. minutě pěkně zahraný Jáchymův trestňák dokázal Kristian v těžké pozici hlavou posunout na gólmana domácích, ten míč pouze vyrazil a Dino ho protlačil do sítě – 1:2.

Do druhého poločasu jsme chtěli především víc presovat rozehrávku zličínských a získávat míče ještě na jejich polovině. To se vcelku dařilo, náš tlak vyústil v několik rohových kopů. V 40 minutě Kristian právě z rohu našel na malém vápně Adama a ten hlavou zvýšil – 1:3. Dvougólový náskok nás uklidnil a konečně jsme se začali snažit předvádět i trošku kombinační fotbal. Další roh v 49. minutě, opět rozehrává Kristian a tentokráte Dino zblízka překonává jinak výborného gólmana domácích – 1:4. Hned o minutu později Šíma chytrou střelou z vápna přeloboval gólmana a zvýšil už na 1:5. V 56. minutě završil svůj hattrick Adam, Kristian neúnavně napadal rozehrávku obránců s gólmanem tak dlouho, až se míč dostal k Adamovi a ten měl opět přesnou mušku – 1:6. Poslední gól přeci jen zbyl na dnešního nahravače Kristiana, který trefil přesně k tyči – 1:7.

Snad po půl roce zápas bez nervů, tedy alespoň ve druhém poločase. Potřebovali jsme si zvednou sebevědomí, a to se snad trošku podařilo. Při větším vedení už tam byly náznaky kombinace, jak ji chceme hrát, ale opravdu jen náznaky. Umíme to lépe a rychleji, jen prodat věci z tréninku taky do zápasu. Díky borci za předvedený výkon a cennou výhru. Ještě nám zbývají dva mistráky, kde opět budeme za outsidery, ale jdeme do boje a nic předem nevzdáváme.

Díky i podolskému kotli, opět jste byli slyšet a upřímně, kdy naposledy jste si mohli sedmkrát zařičet góóóóóól? wink

A jak jinak oslavit vysokou výhru když ne na autodromu  laugh laugh  zlicin_.mkv