Nejlepší zápas Zimní ligy

Slavoj Podolí - FK Vestec  5:2 (4:0)

góly: 3x Dino, 1x Tomáš, 1x Honza O.

Sestava: Deinkstein (6), Tomsa (6), Mohammed (4), Toman (5), Keraghel (5), Orjzynski (5), Imramovský (5), Gottwald (6), Obrtel (5), Hrubec (4), Liška (5), Chrz (5), Heneberk (4)

V dalším utkání Zimní ligy nás čekal tým ze středočeského Vestce. Na soupisce měl soupeř také kompletní tým z ročníku 2006, takže jsme očekávali vyrovnaný zápas.

Od začátku to byl zápas plný soubojů, nebylo moc času ani prostoru míč dlouho držet. Soupeř se na naši polovinu dostával většinou dlouhými výkopy od gólmana, my jsme se snažili překonat soupeřovu obranu kombinací. Nejdříve jsme zkoušeli kombinace na malém prostoru, ale díky zhuštěnému prostoru to většinou vedlo ke ztrátám míče. Po deseti minutách jsme začali posílat delší míče, většinou na rozběhnuté křídelní hráče nebo útočníka, a to na soupeře platilo. Rychlostně jsme na tom byli lépe, a tak jsme se začali dostávat za obranu domácích. Nejvíc se do prostoru před gólmana soupeře dostával Dino a dvě svá sóla (po krásných kolmicích od Jáchyma a Šími) dokázal zakončit gólově – 2:0. Soupeř se však nezdával a při našem prostřídání nás zamknul na naší polovině a jen díky obětavé obranné hře a výbornému Davidovi v bráně jsme udrželi čisté konto. Po chvíli jsme hru opět vyrovnali a přidali další góly. Nejprve Mersi vybojoval míč na pravé straně a krásně předložil Tomášovi před bránu, který neváhal a levou nohou prostřelil vesteckého gólmana – 3:0. Do poločasu ještě Dino završil svůj hattrick, tentokráte po spolupráci s Luďkem – 4:0.

Druhý poločas začal snížením soupeře, snad po jediném zaváhání gólmana Davida, kterému proklouzla nepříliš těžká střela mezi nohama – 4:1. Ale naše odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Po asi nejhezčí akci zápasu, kdy obránce Honza O. podpořil útok, Luděk mu krásně narazil z jedničky do běhu a Honza trefil nekompromisně pod břevno – 5:1. Soupeř se dál pokoušel se zápasem něco udělat, ale dnes výborný výkon obrany a především Davida mu to nedovolil. Naše akce se už také nedařilo gólově zakončit, dva naše góly nebyly uznány kvůli ofsajdu, zbytek šancí pochytal gólman nebo jsme netrefili zařízení. Poslední gól hostí přišel po rohu, kdy jsme si míč nešťastně srazili hlavou do vlastní sítě – 5:2.

Dnes asi náš nejlepší výkon na Zimní lize. Rychlé kombinace, kvalitní zakončení, výborná obrana. Na druhou stranu v určitých pasážích zápasu jsme se dostávali zbytečně pod tlak soupeře a zmatky i nesmyslnými ztrátami míče dávali soupeři prostor k zakončení. Na tom musíme zapracovat, v jiných zápasech by nás soupeř mohl potrestat i gólově. Je vidět, že jdeme správnou cestou, vrací se nám dobrá práce v zimní přípravě – máme fyzičku, máme rychlost, máme sílu. Hlavně neusnou na vavřínech, ještě nás čeká spousta práce. Díky kluci…..yes