Remíza na úvod soutěže...

Sokol Kolovraty U19 - Slavoj Podolí U17 0:0

mistrovské utkání, 1. kolo soutěže staršího dorostu

article preview

Jak už jsme avizovali na konci minulé sezóny, letos jsme kluky přihlásili do soutěže staršího dorostu pro ročníky 2004 – 2005. Pro náš tým to budou často těžké zápasy. Ale jen takové boje, které musíme odmakat na 100%, nás budou posouvat dál. A hned první utkání ukázalo, že se nikoho nebojíme a nebudeme za žádné otloukánky. Nová pro nás byla i hrací doba (už klasicky 2x 45 minut) a bez možnosti opakovaného střídání.

Za pěkného počasí a na nepříliš kvalitním trávníku se toho první poločas moc nestalo. My jsme začali opatrně, soupeře jsme nechali na jeho polovině hrát, na té naší jsme ho k ničemu nepouštěli. Ani naše akce neměli dostatečnou kvalitu, abychom nějak významně ohrozili domácí branku. Oba týmy měly pár standartek, ale vše vyřešily pozorné obrany a spolehliví gólmani.

Ve druhém poločase jsme se už začali více osmělovat a konečně začali být více nebezpeční. Jako první se do šance dostal Dino, ale jeho zakončení nebylo tak důrazné, aby to dobře chytající gólman domácích nedokázal zlikvidovat. Soupeř zahrozil dalekonosnou střelou, která se otřela o břevno. Postupně však domácím začaly docházet síly a my jsme byli čím dál více kolem jejich vápna. Do nebezpečného úniku se dostal Jáchym, ale domácí ho zastavili za cenu žluté karty těsně před vápnem a trestňák jsme do sítě dostat nedokázali. Asi naši největší šanci zápasu měl Čistič, utekl obráncům, ale sám před gólmanem nedokázal nasměrovat míč mezi tyče. Poslední nebezpečnou situaci si vytvořil soupeř po našem nedorozumění gólmana se stoperem, ale naštěstí Mersi akrobatickým zákrokem změnil směr míče mířícího do prázdné branky. Následné snahy na obou stranách už nebyly nebezpečné, nikdo už nechtěl udělat chybu a zápas mířil k bezbrankové remíze.

Do Kolovrat jsme jeli s očekáváním, jaká bude kvalita této soutěže. Myslím, že si kluci dokázali, že ani tato soutěž není pro ně nic, co by nezvládli. Asi přijdou zápasy, kde nás starší soupeři budou přehrávat i porážet, ale první zápas nám dodal sebevědomí, že hrát se dá s kýmkoliv. A to věřím, že budeme v dalších zápasech ještě lepší, dnes jsme přeci jen nevěděli, do čeho jdeme a byli jsme trošku přibrzdění.