FA Praha - Slavoj Podolí  1:3 (1:0)

mistrovské utkání, 3. kolo soutěže Starších žáků

Gól: 2x Štros, Keraghel

Sestava: Dvořák (6), Obrtel (6), Tomsa (6), Janikovič (6), Toman (6), Keraghel (6), Gottwald (6), Deinkstein (6), Nováček (6), Štros (6), Šrámek (6), Hrubec (6), Vorel (6), Domínek (6), Liška (6)

Netradičně v nedělním odpoledni nás čekal další zápas na půdě soupeře, tentokráte jsme vyjížděli na Prosek, kde své zápasy hraje tým Fotbalové akademie Praha. Původně proti plánované UMT jsme nakonec mohli hrát na krásném travnatém povrchu i s velkou tribunou pro náš podolský kotel. Tréninkový týden před zápasem nebyl moc ideální, trénovalo jen 10 – 12 hráčů, ve čtvrtek jsme dokonce nemohli ani na hřiště. Z kraje to vypadalo, že těžko postavíme jedenáct hráčů, ale marodi obětavě přišli doplnit tým, takže nakonec jsme mohli i párkrát střídat.

S pár změnami na jednotlivých postech jsme zápas začali trošku zakřiknutě a soupeř byl více na míči. Hned v 7. minutě jsme nedokázali dostat míč z našeho vápna a domácí útočník neměl problém zblízka překonat našeho gólmana Davida – 1:0 z pohledu domácích. Tentokráte se však neopakoval scénář z předchozích zápasů a další gólový příděl jsme nepřipustili. Naopak, začali jsme vyrovnávat hru a začali se dostávat do šancí i my. V prvním náznaku se ocitnul Omy, ale v rozhodujícím momentu ho míč neposlechl. V další šanci, a to stoprocentní, se ocitnul Adam, ale v samostatném úniku gólmana domácích nepřekonal. Domácí spoléhali na dlouhé míče za obranu, ale ty jsme dokázali s přehledem pokrýt. Když už se soupeř dostal přeci jen do nebezpečných šancí, vše zachraňoval dnes výborný David v bráně.

Do druhého poločasu jsme si řekli, jakým stylem je potřeba na tohoto soupeře hrát, co je potřeba změnit a hlavně jsme všichni cítili, že tento zápas se dá vyhrát. Druhá půle nemohla začít lépe. Naše dlouhá rozehrávka na polovinu soupeře překvapila domácí obránce, kteří nedokázali dostat míč pod kontrolu. Toho se ujmul Dino, s obrovským přehledem obešel ve vápně dva hráče soupeře a předložil Adamovi před prázdnou bránu –  během 40 vteřin bylo srovnáno na 1:1. To nám nalilo obrovské množství sil do dalšího boje. Začali jsme včas přistupovat k soupeři a bojovali o každý míč. Dlouho se ani jeden tým nedokázal dostat do výraznější šance. Až v 57. minutě jsme dokázali dostat kolmou přihrávku na rozběhnutého Adama a ten si tentokráte tváří tvář gólmanovi s přehledem poradil – 1:2. Domácí mohli vzápětí vyrovnat, samostatný únik však dokázal Lišák skvělým sprintem alespoň zpomalit a dal čas Davidovi šanci zlikvidovat, i když za cenu toho, že dostal ránu míčem do obličeje. V obličeji krev, do brány musel Pepa a nutno říci, že Davida skvěle zastoupil. Domácí vrhli vše do útoku, ale naši borci svojí obětavostí jim v podstatě nic nedovolili, jen střely z dálky. Šest minut před koncem jsme domácím zasadili další úder. Obrana soupeře opět otálela s rozehrávkou, neúnavný Kuba je přinutil špatně přihrát, skákavý míč se dostal k Omymu, ten naštěstí nic nevymýšlel a z dobrých 25 metrů trefil přesně pod břevno – 1:3!! Domácí už se do konce zmohli jen na pár nefér faulů, jejich frustrace byla patrná, ale to už nás nemohlo rozhodit.

Dnes se nám konečně všechno sešlo. Gólmani nás podrželi, obrana minimálně chybovala, gólové šance jsme dokázali proměnit. Důležitá výhra pro kluky, po dlouhé době zase ochutnali, jak chutná výhra. Víc než fotbalovostí jsme dnes soupeře přehráli nasazením, bojovností, vůlí, prostě podolským srdíčkem. Nesmíme si myslet, že teď už budeme každého porážet. Berme to jako povzbuzení do další práce, potvrzení, že jdeme správnou cestou, ale buďme dál trpěliví, ještě se musíme zlepšit ve spoustě činností.

Děkuji celému týmu, včetně marodů, kteří nenechali ostatní na holičkách i Luďkovi s Tomem, kteří s námi aspoň žili na lavičce, když ještě nemůžou hrát. DÍKY BORCI yesyesyes

Zvláštní poděkování našim fanouškům – jste skvělí. I když jsme vám poslední dobou moc radosti nedělali, opět jste nás přijeli podpořit a v to v takovém množství, které by nám mohlo závidět i podolské áčko.